Tespih Böceği ilaçlama

0212 552 79 00


Tespih Böceği ilaçlaması yaptırmadan önce bu haşere hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmamız gerekir.

Tespih böceğinin vücut yapısı bölmeler halindedir. Tespih böceğinin yumuşak vücudunu koruyabilmesi için üstünde sert bir kabuk bulunur. Tespih böceği bir tehlike hissettiği anda kendisini top gibi yuvarlak hale getirir. Tespih böcekleri yaşadıkları ortama bağlı olarak farklı renkler alırlar. Tespih böceklerinde en sık görülen renkler ise gri, kahverengi ve mat renklerdir. Tespih böceklerinin baş kısmında bir çift antenleri bulunur. Tespih böcekleri ev ortamında banyo ve mutfak gibi nemli alanlara yerleşirler.

Tespih böcekleri çabuk üredikleri ve dayanıklı oldukları için ferdi mücadeleler sonuç vermez. Tespih böcekleri ile karşılaşıldığı anda profesyonel ilaçlama şirketlerine başvurulmalıdır. Tespih böceği ilaçlamasında tercih edilen ilaçlama yöntemi kokulu ilaçlamadır. Kokulu ilaçlar su karışımı ile hazırlanıp püskürtme yöntemi ile uygulanan ilaçlardır. Kokulu ilaçlama öncesinde gıda malzemelerinin ilaç ile temasının önlenmesi ilaçlama sonrasında ise açıkta bulunan mutfak eşyalarının yıkanması gerekir.


Tespih Böceği Zararları

Tespih böcekleri ev ortamında açık bırakılan gıdalar ile beslenir. Tespih böcekleri insanların tükettikleri besin maddelerinin üzerlerine ağız salyalarını, dışkılarını ve daha önce barındıkları pis ortamlarda bulunan bütün mikropları ve bakterileri bırakırlar. Bu gıdaları tüketen insanlar ise gıda zehirlenmeleri ve çeşitli hastalıklara yakalanabilmektedirler.


Tespih Böceği ile Mücadele

Tespih böcekleri çabuk üredikleri ve dayanıklı oldukları için ferdi mücadeleler sonuç vermez. Tespih böcekleri ile karşılaşıldığı anda profesyonel ilaçlama şirketlerine başvurulmalıdır. Tespih böceği ilaçlamasında tercih edilen ilaçlama yöntemi sıvı ilaçlamadır. İlaçlama öncesinde gıda malzemelerinin ilaç ile temasının önlenmesi, ilaçlama sonrasında ise açıkta bulunan mutfak eşyalarının yıkanması gerekir. Tespih böceği ilaçlamak için Mavi İLAÇLAMA olarak bütün tecrübemiz ve profesyonelliğimizle 7 gün 24 saat yanınızdayız.

Sorun Haşereyse Çözüm Bizde. % 100 Müşteri Memnuniyeti