Tatarcık ilaçlama

0212 552 79 00


Tatarcık ilaçlaması yaptırmadan önce bu haşere hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmamız gerekir.

Tatarcık, geceleri aktif olan kanatlı bir haşeredir. Bu nedenle kişiler tarafından fark edilmeyebilir. Tatarcık ilaçlama firmaları tarafından uygulanan tatarcık ilaçlama sizlere yardımcı olacaktır. Sinek türleri içerisinde incelenirler. Yapıları genellikle 1–3 mm erginleri ise 2–5 mm boyunda da olabilmektedirler. Uzun bacakları vardır. Yapı ve şekil olarak sivrisineklere benzerler. Kanatları dâhil bütün vücutları kılla kaplıdır. Bu özelliği ile sivrisineklerden ayrılırlar. Tatarcık sinekleri, konakçıya yaklaşırken etrafında kısa sıçramaları ve uçmaları gibi tipik davranış özellikleri sayesinde tanınırlar.


Tatarcık Zararları

Sizlerde çevrenizde dolaşan tatarcık sineği gördüğünüz zaman hemen tatarcık ilaçlama yaptırmalısınız. Çünkü bu sinek türü Türkiye’deki insan sağlığı için en tehlikeli türdür. Tatarcık sinekleri kan emerken sivrisineklerden daha çok can acıtırlar. Tatarcığın ısırması ile kaşıntı ve kızarıklık görülür. Bu kaşıntı sonra şark çıbanına dönüşür ve büyük yaraya dönüşür. Sağlığınızı tehlikeye atmamak için mutlaka tatarcık ilaçlama yaptırmalısınız.


Tatarcık ile Mücadele

Sivrisinek ile büyük benzerlikler gösteren bu haşere, morfolojik açıdan olduğu gibi beslenme açısından da sivrisineklere benzer davranışlar gösterir. Havaların ısınmasıyla birçok açık ve kapalı alanda görülmeye başlayan tatarcık ile mücadele için basit sinek ilaçları hiçbir sonuç vermeyeceği gibi, bu haşerelerin bağışıklık sistemlerini de güçlendirebilmektedir. Bu sebebple tatarcık ilaçlama şirketi tarafından ilaçlama yapılmalıdır.

Sorun Haşereyse Çözüm Bizde. % 100 Müşteri Memnuniyeti