Sivrisinek ilaçlama

0212 552 79 00


Sivrisinek ilaçlaması yaptırmadan önce bu haşere hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmamız gerekir.

Sivrisinek ilaçlama yaptırmadan önce kısaca sivrisinekler hakkında bilgi edinelim. Ergin bir sivrisinek baş, karın, göğüs ve kanat kısımlarından oluşmaktadır. Başının iki yanında antenleri vardır. Sivrisineklerin karınları ise kendi vücut ağırlıklarından çok daha fazla kan emebilecek şekilde oldukça esnek olan bir deriye sahiptir. Üremek için mutlaka kana ihtiyaç duyan sivrisineklerin vücutları eşsiz bir mekanizmaya sahiptir. Bu zararlıların başlarının iç kısımları tamamıyla kaslarla kaplıdır.

Sivrisinek ilaçlama yapılması esnasında profesyonel uygulama yapılması gerektiğini yapısını daha ayrıntılı olarak incelediğimizde daha iyi anlayabiliriz. Sivrisinekler kendi vücutlarının altı katına kadar kan emebilirler. Sivrisinekler bizleri hayrete düşürecek kadar eşsiz bir algılama yeteneğine sahiptir. Etraflarında var olan farklı ve ani ısı değişimlerini anında hissederler.

Sivrisinekler dünyanın heryerinde yaşayabilen kanatlı,eklem bacaklılara ait bir türdür. Sivrisinekler yapısal olarak ince ve narin bir yapıya sahiptirler.Sivrisinekler baş,göğüs ve karın olmak üzere toplam üç bölümden oluşurlar. Baş kısımlarında yönlerini bulabilmelerini sağlayan iki adet antenleri,göğüs bölümüne bağlı altı adet uzunca ayakları vardır. Sivrisineklerin nefes almaları kuyruktaki solunum tüpleri aracılığı ile olmaktadır.Dünya üzerinde 2500’ün üzerinde türü olduğu bilinmektedir. Sivrisinekler yaşam alanı olarak nemli toprak,sulak alanlar,lağım su atıkları gibi alanları tercih ederler.Sivrisinekler beslenmek için glikoza ihtiyaç duyarlar bu nedenle gıda ve bitkilerin şekerli kısımlarını yer. Sivrisinekler içerisinde sadece dişi sivrisinek yumurtlayabilmek için kan emer. Dişi sivrisinek kan emeceği damarı bulduktan sonra çenesindeki keskin uzuv sayesinde deriden içeri girer ve bu uzuvdan çıkan sıvının uyuşturucu etkisi sayesinde deri hem uyuşur hemde kan pıhtısı engellendiği için dişi sivrisinek daha çok kan emebilir. Sivrisinekler yumurtlama ile çoğalırlar ve kan emdikten iki gün sonra yumurta bırakabilir. Dişi sivrisinek yumurtadan çıkan yavrular susuzluktan ölmesin diye yumurtaları sulak alanlara bırakır ve bir defada 250’nin üzerinde yumurta bırakabilir.


Sivrisinek zararları


Sivrisinek kan emdiği için kan yoluyla ; Sarı Humma, Fil hastalığı, beyin iltihabı, sıtma hastalığını bulaştırabilir.


Sivrisinek ile Mücadele

Sivrisinekle mücadele etmek zor bir süreçten geçmektedir. ilaçlama da kullanılması gereken sıvı ilaçlardır ve kullanılan ilaçlama yöntemi hem sisleme hem de boyama yöntemidir. Mavi ilaçlama olarak bakanlık onayı, dünya devi Bayer marka ilaçlar ve % 100 kalite güvencesi ile size en iyi çözümleri sunuyoruz.

Sorun Haşereyse Çözüm Bizde. % 100 Müşteri Memnuniyeti