Pire ilaçlama

0212 552 79 00


Pire ilaçlaması yaptırmadan önce bu haşere hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmamız gerekir.

Pire mücadelesi en zor olan zararlı türlerinin başında gelmektedir. Bu sebeple Pire İlaçlama yapılır iken ciddi ve de profesyonel bir çalışma yapılması oldukça önemlidir. Unutulmamalıdır ki; Pireler kan emerek beslenirler. En önemlisi insanlar ya da hayvanların üzerinde parazit (asalak) olarak yaşamlarını sürdürdükleri için bir önceki taşıyıcısında var olan her türlü hastalığı bir sonraki taşıyıcısına kan yolu ile bulaştırırlar. Bu sebepledir ki pire ilaçlama esnasında intesit seçimine oldukça dikkat edilmelidir.

Pireler yapı olarak yassı bir vücut yapısına sahiptirler ve bu yapıları hayvan tüyleri arasında kolay ve hızlı bir şekilde hareket etmelerini sağlar. Pireler sıcak ve ılıman iklimleri seven canlılardır. Erişkin pirelerin boyları 1mm ile 6 mm arasında değişkenlik gösterir. Pirelerin yaşam süreleri 1 ay ile yaşadığı ortama bağlı olarak 1 yıl olarak değişebilmektedir. Pirelerin baş kısmı gövdelerinden daha ufaktır altı tane ayağı vardır. Pirelerin kanatları olmadığı için uçamazlar, fakat ön ayakları kısa arka ayakları ise daha uzun olduğu için uzun mesafeler zıplayabilirler. Pire eşsiz vücut anatomisi sayesine çok uzun mesafelere zıplama yeteneğine sahiptirler yatay olarak 20 dikey olarak 40 cm sıçrayabilirler ve kendi ağırlıklarının 15 katı kadar kan emebilmektedirler.


Pire Isırması

Pire konakçısını aynı zaman içinde birçok defa ısırabilir. Pire ısırdığında vücuttan kan emer ve pirenin vücudunda bulunan parazitler bu yol ile ile ısırılan yerden insana geçer. Pire ısırmasına maruz kalan insan vücudunda ,ısırılan bölgelerde kabarma, şişlik, kaşıntı meydana gelir. Pire ısırması esnasında meydana gelen ağrı ve kaşıntı sebebi ile gayri ihtiyati o bölgeyi kaşıma ihtiyacı duyarız. Bu durum ise var olan hastalıkların vücudumuza yayılma hızını arttırır. Bu yüzden pire ilaçlamasına maruz kaldığınızda en yakın sağlık kuruluşuna baş vurmayı unutmayınız.


Pire ilaçlaması özel olarak hazırlanmış insektisitlerin kullanılması gerekmektedir. Pire ilaçlama esnasında kokusuz ilaçlamada yapılabildiği gibi, kokulu ilaçların uygulanması hızlı verim alınabilmesi açısından tercih edilen bir yöntemdir. Mavi ilaçlama servisi olarak buharlama yöntemini kullanarak son teknolojik sistemleri yakından takip ederek ve profesyonel bir ekiple hizmet vermektedir.


Pireler yapı olarak yassı bir vücut yapısına sahiptirler ve bu yapıları hayvan tüyleri arasında kolay ve hızlı bir şekilde hareket etmelerini sağlar. Pireler sıcak ve ılıman iklimleri seven canlılardır.


Pireden Nasıl Korunabilirim?

pireden korunmak için ev ve işyerlerinizi periyodik olarak ilaçlama yaptırmanız gerekir. Periyodik olarak yaptırabileceğiniz ilaçlama sizi her türlü haşere ve zararlı böcekten korur.

Sorun Haşereyse Çözüm Bizde. % 100 Müşteri Memnuniyeti