Örümcek ilaçlama

0212 552 79 00


Örümcek ilaçlaması yaptırmadan önce bu haşere hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmamız gerekir.

Örümcekler 8 bacaklı olup ağ örerek avlanan eklembacaklılardandır. Örümcek bir böcek değil bir hayvandır. Örümcekler hem otçul hem de etçil olarak beslenirler. Türlerine göre boyutları çeşitlilik gösterir. Tüm örümcekler zehirlidir. Fakat bazı türleri yetişkin bir insanı bir kaç dakika da felç edip öldürecek kadar güçlü zehre sahiptirler. Yaşadıkları bölgeye göre farklı renk ve boyutlarda olan örümcekler son derece tehlikelidirler. Örümcekler kendilerinden küçük büyük bir çok böcek ile beslenirler. Bazı çok iri örümcek türleri, tarantulalar gibi, küçük orman kuşlarıyla da beslenirler. Karadul örümceği, örümcek familyasının en zehirli ve en tehlikelisidir. Bazı Örümcek türleri ileri, geri ve yanlara doğru yürüyebilirler. Dünyanın her bölgesinde yaşayan örümcek türleri varken bazıları çok zehirlidir hatta yağmur ormanlarında yaşayan örümcek türleri yılda milyonlarca kişinin ölümüne neden olmuştur.


Örümceklerin Sağlığımıza Zararları


Örümcekler insan sağlığına direk müdahale etmese bile bu canlıların dolaylı olarak yaşam alanlarımıza kısmi zararları vardır. Sürekli saldırgan bir yapıda oldukları ve besin ihtiyacı hissettiği için insanlara da nadir de olsa sokabilirler.Bu sokmanın sonucunda nabızda artma,soğuk soğuk terleme ,örümcek zehirliyse yüksek ateş ve kusma ve zehir etkisine göre ve müdahalede geç kalındıysa ölüm vakaları görülebilir.


Örümcek ile Mücadele

Örümcek sokmalarında her böcek sokmalarında olduğu gibi erken müdahale çok önemlidir. Örümcekler sağlığımız açısından zararları yanında evlerimiz , yaşam sahalarımız gibi alanlarda hoş olmayan kirliliğe sebep olurlar. Örümceğin bulunduğu alanlarda profesyonel ekipman destekli uzman elemanlarca bir ilaç desteği sağlanmalıdır. Bireysel mücadelede kullanılan yanlış ürünler neticesinde sonuç almak problem teşkil eder. Bu problemin ortadan kalkması ve huzurlu ortamlarda yaşam sürekliliği için yasal ve profesyonel bir örümcek ilaçlama şirketi ile çalışmanız en doğru hareket olacaktır.

Örümcek ilaçlama

Örümcek haşeresinden ilaçlama firmalarından alacağınız yardımlarla kurtulmanız mümkün. Yaz aylarında sıklıkla ortaya çıkan örümcekler bitkilerinize fazlasıyla zarar verebilir. Acil önlemler alın.

Sorun Haşereyse Çözüm Bizde. % 100 Müşteri Memnuniyeti