Kırkayak ilaçlama

0212 552 79 00


Kırkayak ilaçlaması yaptırmadan önce bu haşere hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmamız gerekir.

Kırkayak böceklerinin 2 rengi vardır. Bu renkler siyah ve kahverengidir. Ebatları itibariyle 4 cm den küçük ve omurgasız böceklerdir. Bu böceğin vücudunun her halkasın da iki çift ayağı vardır ve bu özelliğiyle çıyanlardan ayırt edilebilir. Kırk ayak böcekleri türlerine göre değişim gösterirler bu böceklerin çürük bitkilerle besleneni olduğu gibi etçil olanı da vardır. Türlerine göre bacak sayıları 200 e ulaşabilirler ve kırkayakların yaklaşık 8 bin türü vardır. Kırkayaklar rutubetli yerlerde yaşarlar ve rutubetsiz ortamda çok uzun süre yaşayamazlar. Kırkayaklar nemli ve sıcak yaşam alanlarında 1000 lerce sayıya ulaşabilir, çoğalabilirler. Eğer yaşam alanları onlar için uygunsuz hal alırsa ya da çok fazla nüfusa ulaşırlarsa birlikte göç ederler ve kendilerine daha uygun hayat bölgeleri bulmaya gereksinim görürler.


Kırkayak Zararları

Bu böceklerin zehirli olanları çok tehlikelidir. Ama türü ne olursa olsun zehirsiz de olsa taşıdığı mikrop itibariyle birçok hastalığa sebep olur. Özellikle bağışıklıkları henüz gelişmemiş olan bebeklerimiz ve çocuklarımız çok çabuk enfeksiyon kapabilir.


Kırkayak ile Mücadele

Kırkayak böcekleri ile bireysel mücadele pek mümkün değildir. Kırkayak böceklerinden kesin olarak kurtulma şekli uzman bir kırkayak ilaçlama firması ile mümkündür. Eğitimli kişilerin yapacağı ilaçlama yöntemi ile kesin olarak kırkayaklar'dan kurtulabilirsiniz.

Kırkayak Nerede Yaşar?

Bina dışında bol rutubetli yerler de, gübreli toprak alanlarda, çimenliklerde, yaprak altlarında zemindeki eşyaların altların da yani nemin bol olduğu tüm ortamlarda barınabilirler. Kırk ayak böcekleri ıslak yeşil alanlarda buldukları ölü organik maddelerle beslenirler.

Sorun Haşereyse Çözüm Bizde. % 100 Müşteri Memnuniyeti