Karınca ilaçlama

0212 552 79 00


Karınca ilaçlaması yaptırmadan önce bu haşere hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmamız gerekir.

Karıncalar Formicidae familyasına mensup yaklaşık 14 bin türü bulunan ve arılarla akraba olan bir türdür. Zar kanatlılar sınıfında yer alır. Karıncalar koloniler halinde yaşarlar. 100 civarında avcı üyeye sahip koloniler olduğu gibi milyonlarca üyeden oluşan kolonilerde mevcuttur. büyük kolonilerde karıncalar işçi karınca asker karınca gibi çeşitli görevler üstlenmişlerdir. bu koloniler içinde 1 ya da birkaç kraliçe karınca da bulunmaktadır. karıncalardaki uyum o kadar gelişmiştir ki onlar için süper organizma tabiri kullanılır. Karıncalar karada yaşayan hayvanların kapladığı alanın %25’ini doldururlar bu çok büyük bir rakamdır. yeryüzündeki tüm kara parçalarında karıncalar görülür. Yapılan bilimsel araştırmalara göre karıncalar bundan tam 130 milyon yıl önce ortaya çıkmıştır.


Karıncalar Nerelerde Yaşar?

Karıncalar türlerine göre çok farklı yerlerde yaşayabilirler. termitler gibi kendi yuvalarını topraktan inşa edebilirler. yer altında kolonileşebilirler. kütüklerin içlerini de çok severler. Karıncalar evlerimizde de bolca görülür. Çünkü insanların yaşam alanları karıncalar için adeta bir besin kaynağıdır. Evlerimizde karoların ve kırık fayansların altlarına yuva yaparlar hatta yuvalarını genişletmek için karoların altındaki kumları dışarı taşıyabilirler. mutfak karıncaların çok yoğun görüldüğü yerlerdir. Karıncalar insanların yemeklerini paylaşırken bir çok kültürde karıncalar ve karınca larvaları besin olarak tüketilmektedir.


Karınca ile Mücadele

Karıncalar evlerde besinleri tüketirler. bina yapısının içlerini boşaltarak yapının zayıflamasına neden olurlar. ayrıca bazı karıncalar ağrılı ısırıklara neden olabilir. bu tür sorunlarla karşılaşmamak ve daha temiz bir yaşam alanına sahip olmak için karınca ile mücadele şarttır. karınca ilaçlama ciddi bir böcek ilaçlama firması tarafından yapılmalıdır. çünkü karıncaların yumurtlama dönemleri iyi bilinmeli ona göre belirli periyodlar dahilinde karınca ilaçlama yapılmalıdır. karınca ilaçlaması jel ilaçlama yani kokusuz ilaçlama olarak yapılır. kokusuz karınca ilaçlama yapılırken evi boşaltmanıza gerek yoktur. bu tür karınca ilaçlama işlemlerinde koku bırakmayan jel kapsüller kullanılır.

Sorun Haşereyse Çözüm Bizde. % 100 Müşteri Memnuniyeti