Kalorifer Böceği ilaçlama

0212 552 79 00


Kalorifer böceği ilaçlaması yaptırmadan önce bu haşere hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmamız gerekir.

Kalorifer böceği yumurtlama yöntemi ile çoğalan bir böcektir. içerisinde 35–40 adet yumurtanın olduğu paketlerin olduğu yumurtaları dişi kalorifer böceği sırtında taşır. Her seferinde 200 kadar yumurta bırakan kalorifer böceğinin, yavruları 18 günde yumurtadan çıkar.

Kalorifer böceği çok sıcak ve nemli ortam sever. Kalorifer böceğinin yuva yapmak için en sevdiği yerler lavabo, banyo, mutfak su borusu etrafıdır. Çok çabuk çoğalabilen kalorifer böceği sıvı, kokulu ve püskürtme yöntemi ilaçlamadan sonra tamamen ölür. Kalorifer böceği ilaçlama kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.


Kalorifer Böceği Nereden Gelir?

Kalorifer böceği ev ve işyerlerimize kısaca insan olan, olmayan her alana alışveriş yolu ile kanalizasyon borularındaki sızıntı ile göç yoluyla, aldığımız eşyalar vasıtası ile gelir.


Kalorifer Böceği Nerede Yaşar?

Kalorifer böceği bodrum, çatı, depo evlerde ise mutfak, banyo atık su borusu etrafında yer yapar. Kalorifer böceği nem ve sıcağın olduğu her yerde yaşar. Kalorifer böceği ev ve işyerlerine kanalizasyon borularından sızan su ile gelir.


Kalorifer Böceği ilaçlama yapılınca Hemen Ölürmü?

Kalorifer böceği çok hızlı çoğalan bir haşeredir. Bu sebeple kokulu sıvı ilaç uygulamasına gerek duyulur. Bulunduğu alanı ilaçlama yapılırken terk edemeyecek olan insanlar için jel ilaçlama yöntemi uygulanabilir. Jel ilacı yiyen kalorifer böceği yuvasına döner ve ölür, ölen kalorifer böceğini yiyen diğer böceklerde zincirleme şekilde ölür.


Kalorifer böceği gıda üzerine iş yapan imalathane, lokanta, fırın, vb yerlerde sık görülür. Nem ve rutubet olan her yerde kalorifer böceğine rastlamak mümkündür.


Kalorifer böceği yaşadığı alana bağlı olarak değişik renklerde olabilir. Kalorifer böceği siyah, kızılımsı, kahverengi renklerde görülür.


Kalorifer Böceğinden Nasıl Korunabilirim?

Kalorifer böceğinden korunmak için ev ve işyerlerinizi periyodik olarak ilaçlama yaptırmanız gerekir. Periyodik olarak yaptırabileceğiniz ilaçlama sizi her türlü haşere ve zararlı böcekten korur.

Sorun Haşereyse Çözüm Bizde. % 100 Müşteri Memnuniyeti