Jel ilaçlama

Jel ilaçlama Yöntemi

Jel ilaçlama hamam böceği, kalorifer böceği, alman hamam böceği, amerikan hamam böceği, karafatma, kakalak vb haşereler üzerinde etkili bir ilaçtır. Bu böcekler jel ilacı yedikten sonra yuvasına döner ve orada ölür. Ölen böceği yiyen diğer böceklerde ölmeye devam eder.

Jel ilaçlama kullanılan yerler hormonel bir koku salgılar ve böceklerin buraya yönelmelerini sağlar. ilacı yiyen böcek ölür ve ölü böceği de başka bir böcek yer. Döngü böylece devam ederken böcek sorunundan da kolayca kurtulunur. Jel ilaçlama ağız yoluyla temas olunmadığı sürece hiçbir zararı olmayan ilaçlamadır.

Jel ilaçlama Yöntemi

Hamam böceği ve kalorifer böceği, karınca, örümcek gibi sayıları fazla türler için uygulanan böcek ilaçlama yöntemlerinden biri jel ilaçlamadır. Kolay uygulanması ve öncesinde, sonrasında herhangi bir tedbir alınmaması nedeniyle ev ve iş yerleri için sıkça tercih edilir. İnsanlar bu ilaçlama sırasında bulundukları alanları terk etmezler.

Jel ilaçlama'da Dikkat Edilmesi Gerekenler!

ilaçlama yapılan yerlerin silinmemesi gerekir. Ev ve işyerlerimizi terk etmemize gerek yoktur. İnsan ve hayvan sağlığına zarar vermez. Kapı, pencere vb hava alan yerleri kapatmanıza gerek yoktur. Jel uygulama öncesi ve sonrası herhangi bir hazırlık yapmanıza ve önlem almanıza gerek yoktur. Varsa çocuk ve bebek oyuncaklarını, evcil hayvanlarımızı, besin maddelerimizi koruma altına almamız gerekmez.

Jel uygulaması ev ilaçlama, iş yeri ilaçlama gibi alanlarda, kişilerin rahatını bozmayacak şekilde uygulandığı için en çok tercih edilenler arasındadır. Böceklerden kurtulmak için ilaçlamada görevlendirilen kişiler önce haşere türünü sonra da ilaçlama yapılacak alanı tespit ederek uygulamaya başlarlar. İlaçlama yönteminde kullanılan ilaçların da diğer ilaçlama yöntemleri gibi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olması gerekmektedir.

Sorun Haşereyse Çözüm Bizde. % 100 Müşteri Memnuniyeti