Haftanın her günü ve neredeyse her saati açık olan fırınlar sofralarımızdan eksik etmediğimiz ekmek üretim yerleridir. Ekmek üretim yeri olan fırınların her daim temiz ve sağlık açısından sorun teşkil etmeyecek bir durumda olması gerekmektedir.fırın ilaçlama

Temizlik ve hijyen için çok fazla emek harcansa da fırınlara haşereler ve kemirgenler maalesef giriş yapabilmektedir. Fırına gelen müşteri, fırın için kullanılan odunlar, açık kapı ya da pencerelerden haşereler fırın içerisine giriş yapabilmektedir.

Fırınlarda haşereleri tek tek yok etme ya da ortamdan uzaklaştırmaya çalışmak son derece yanlış bir uygulamadır. Ortamda haşere ya da kemirgen varlığı görüldüğü anda ilaçlama hizmeti alınması gerekmektedir.

İlaçlama hizmeti almadan önce;

  • Hizmet alacağınız firmanın Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı çalışma metodları kullandığından emin olunuz.
  • Kullanılacak ilaçların hangi marka olduğunu kontrol ediniz. İlaçlama işlemlerinde en çok tercih edilen marka BAYER ‘dir. BAYER önde gelen ilaç üretici olup ürünleri Sağlık Bakanlığı onayından geçmiştir.

Fırınlarda ilaçlama hizmetini sunan Mavi İlaçlama yaklaşık olarak 1996 yılından bu yana sizlere hizmet vermektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış sistemler ve ilaçlar kullanmaktayız.