Evlerde ortaya çıkan haşere ve kemirgen sorunu hem sağlık hem de maddi anlamda sizlere zarar verebilir. Ev içerisinde ortaya çıkan bu sorunla en etkili mücadele yöntemi ev ilaçlama hizmeti almaktır.ev ilaçlama

İlaçlama hizmeti almadan önce;

  • Hizmet alacağınız firmayı araştırınız.
  • İlaçlama yöntemlerini öğrenin.
  • İlaçlama firmasının Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı yöntemleri ve ilaçları kullandığından emin olun.

Çok fazla sayıda merdiven altı olarak tabir edilen ilaçlama firması bulunmaktadır. Bu firmalar Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmayan ilaçlama yöntemleri ve çok tehlikeli ilaçlar kullanmaktadır. Haşerelerden kurtulacağım derken sağlığınızdan olmayın.

Ev içerisini ilaçlamadan önce evinizde bulunan haşere ve kemirgenleri keşiflerinin yapılması gerekmektedir.Keşif sonucunda kullanılacak yöntem ve ilaç belirlenerek ilaçlama işlemine başlanır.

Eğer evinizde evcil hayvan varsa haşere sorununuzda öncelikle evcil hayvanınızın bir veteriner kliniğinde haşerelerden arındırılması gerekmektedir.

Ev ilaçlama İşlemi

Keşif yapılan alanda bulunan zararlı türüne göre ilaçlama metodu seçilir. Kokulu ilaçlama yapılması gerekiyorsa evde ilaçlama personeli dışında kimsenin olmaması gerekmektedir. Evinizde akvaryum varsa üzeri nemli bir bezle örtülmelidir. Ortalıktan bebek ve mutfak eşyaları kaldırmalıdır. İlaçlama sonrası en az 3 saat ortama girilmemeli ve daha sonrada 2 saat havalandırılması gerekmektedir.