Bina havalandırması , çatı arası, merdiven boşlukları gibi temizliği sık sık yapılmayan alanlarda haşerlere ve kemirgenlere rastlanmaktadır. Çok hızlı üreyen bu zararlı canlılar bir zaman sonra her daire için sorun oluşturmaktadır.

bina ilaçlama

Binalarda neredeyse tüm haşere türlerine rastlayabiliyoruz. En çok fare, pire, hamam böceği ve kalorifer böceği gibi haşerelere rastlanmaktadır. Tedbir alınmadığı takdirde çok fazla koloni oluşturabilirler ve dairenizi istila edebilirler.

Bina İlaçlama Evleri

Keşif

Teknisyenlerimiz tarafından en yüksek verimi sağlayabilmek için bina keşfi yapılır. Binanızda bulunan zararlı türleri ve yoğunlukları belirlenir.

Keşif yapılmadan yapılan ilaçlama işlemleri maalesef sorun daha da kronikleşmekte ve maliyetler artmaktadır.

ilaçlama keşfi

İlaçlama Türünün Seçilmesi

Binada bulunan haşere türüne göre ilaçlama yöntemi seçilir. İlaçlama yöntemleri hakkında bilgi almak isterseniz ilaçlama yöntemleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlaçlama Öncesi

İlaçlama yöntemi seçildikten sonra ilaçlama yöntemi göre ilaçlama öncesi uygulanması gereken işlemler belirlenir. Örneğin kokulu ilaçlama yapılması gereken durumlarda etkilenebilecek evcil hayvanlar ve eşyaların ortamdan çıkartılması gerekmektedir.

İlaçlama İşleminden Sonra Yapılması Gerekenler

İlaçlama personeli ilaçlama işleminden sonra sizlere ortama giriş, havalandırma ve temizlik konusunda bilgiler vermektedir.

Bunun yanında haşerelerin giriş yapabileceği alanların tespitini yapmanız gerekmektedir. Haşere giriş noktalarını ilaçlama personelinin belirttiği şekilde kapatmanız ortama dışarıdan haşere girişini en aza indirgemektedir.

İlaçlama hizmeti almadan önce firmayı araştırınız. Birçok merdiven altı olarak tabir edilen ilaçlama firması ilaç adı altında çok zararlı kimyasallar kullanmaktadır. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmamış ilaçlama yöntemleri ve haşere ilaçları kullanan firmalara itibar etmeyiniz.