Halı Böceği ilaçlama

0212 552 79 00


Halı Böceği ilaçlaması yaptırmadan önce bu haşere hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmamız gerekir.

Siyah böcekler diye de bilinen halı böcekleri genellikle evlerimizde, apartmanlarda yani konutlarda kullanılmayan eşyalarımızda ve eski elbiselerimizde yuva yapar ve bu bölgelerde ürerler. Halı böceklerinin bir kaç farlı türü vardır ve bu böceklerin boyları gennellikle 14 mm ile 16 mm arasında değişen gözle görülmesi çok zor olan böcek türleridir. Halı böcekleri zararsız böcekler olarak bilinsede eski eşyalarımızda, koltuklarımızda, halılarımızın arasında milyonlarca yaşıyan halı böcekleri her geçen gün evlerimizde çoğalarak çeşitli hastalıklara sebep verebilmektetir. Bu böcekler özellikle astım hastalarının hastalıklarını zorlaştırarak nefes almalarını engelleyerek hastalığın ileri boyutlara atlamasına sebep olmaktadır. Halı böceklerinin renkleri gennelikle siyah olarak bilinsede farklı renklerde halı böcekleri vardır. ilaçlama yaptığımız halı böcekleri arasında kırmızı veya kahverengi halı böceklerini ilaçlama ekiplerimiz tarafından tespit edilmiştir.


Halı Böceklerinin Zararları

Eğer evlerinizde halı böcekleri için bir önlem almazsanız bir süre sonra evdeki bütün eşyalarınızın delik deşik olduğunu yada halılarınızın üzerinde pislikler görmenize sebep olucaktır. Bunlara ilave olarak halı böcekleri mutfakta yiyeceklerimizin üzerinde dolaşır ve yiyeceklere dışkılarını bıraktığından bir takım alerjik reaksiyonlara sebep oldukları doktorlar tarafından da belirtilmektedir.Bu böceklerin verdikleri zararlar güve böceğin verdiği zararlara benzemektedir.


Halı Böceği ile Mücadele

Halı böcekleri çok küçük böcek türleridir. Gennelikle bu böcek türleri 4 mm arasında değişmektedir ve gözle görülmesi çok zor olan bir böcek türüdür. Bu sebeple halı böcekleri evimizdeki her bir noktada olabilceği için yapılcak olan ilaçlamanın her bir noktaya tam ve tesrili bir şekilde etkilemesi gerekmektedir.Halı böcekleri için biz Mavi ilaçlama olarak sıvı ilaçlama yöntemi uygulmaktayız. Özel ulv makinaları ile yapılan halı böceği ilaçlama ile müşterilerimize %100 garantili ilaçlama sunuyoruz.

Halı böcekleri ile mücadele başlamadan önce bu böcekleri iyi tanımak ve nerelerden buluna bilceğini iyi bilmek gerekmektedir. Halı böcekleri genellikle havasız, nemli olan her yerde sıkça görülebilecek bir böcek türüdür. Bu sebeple halı böceklerinin bulunacağı bölgelerde hijyen kurallarına dikkat edilmeli ve bolca temizlik yapılmalıdır.

Halı Böcekleri En çok hangi mevsim görülür

Bu böcekler genellikle doğa değildi iç alanlar dediğimiz(ev,apartman,işyerleri,fabrikalar gibi) yerlerde üreyip çoğaldıkları hemem hemen her mevsim üreyebilmektedirler.Halı böceklerinin en çok görüldüğü mevsim yaz ayları olmaktadır bu böcekler çok soğuk havalarda yaşayamazlar.

Sorun Haşereyse Çözüm Bizde. % 100 Müşteri Memnuniyeti