Güve ilaçlama

0212 552 79 00


Güve ilaçlaması yaptırmadan önce bu haşere hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmamız gerekir.

Kelebeğe benzerliğiyle bilinen güveler, sağlığı tehdit etmeseler de yaşam sürdüğümüz alanlarda yer alan eşyaları, kıyafetleri ve gıda maddelerini kemirerek kullanılmaz hale getirirler. Maddi zararlara sebebiyet veren güveler en küçük titreşimleri bile hissederek kaçar ve saklanırlar. Bireysel olarak güveleri yakalamaya çalışmak bu canlıların kaçarak daha iyi gizlenmelerine neden olacaktır.

Yumurtlama ile üreyen güveler beslenme durumuna ve hava sıcaklığına göre değişiklik gösterirler. İyi bir ortamda yeteri kadar beslenen güveler 5-6 kez üremektedirler. Güve yumurtaları ortalama 1 hafta 15 gün yumurta içerisinde olgunlaşır. Yumurtadan çıkan yavru güveler yaklaşık 1 ay içerisinde ergin hale gelerek çoğalırlar. Güve türleri çoğalmadan yapılabilecek en etkili çözüm yolu güve ilaçlama uygulaması yapılmasıdır. Hizmet alacağınız güve ilaçlama şirketi her tür güve türüne karşı ilaçlama yapabilecek profesyonelliğe sahip olmalıdır. Güve ilaçlama yöntemleri sıvı ilaçlama, kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama olarak uygulanmaktadır.


Halı Güvesi

Tüylü, yünlü ve pamuklu eşyalarda, kıyafetlerde, halılarda sıklıkla görülen halı güvesi eşyalara verdikleri zararlarla bilinirler. Halı güvesi yumurtalarını halı, ipekli elbise, deri eşya ve kullanılmayan eşyaların arasına bırakırlar. Önlem alınmadığı takdirde halı güveleri hızla ortama yayılır.


Tahıl Güvesi

Bu güve türü tahılı yiyeceklerle beslenir. Sıklıkla tahıl ambarlarında görülen tahıl güveleri ekinlere büyük zarar verirler. Hızlı bir şekilde üreyen tahıl güveleri yumurtalarını tahıl ve bitki üzerlerine yerleştirirler.


Deri Güvesi

Deri eşyalarla beslenen deri güvesi, deri malzemeler, eşyalar satan yerlerde sıklıkla görülmektedir. Evlerinizde bulunan deri koltuk ve deri kıyafetlere de zarar veren bu haşere türlerine karşı önlem alınmazsa evinizde bulanan deri eşyalar kısa sürede kullanılmaz hale gelecektir.


Güve ile Mücadele

Her haşere çeşidine karşı mutlaka profesyonel böcek ilaçlama hizmeti alınmalıdır. Mavi ilaçlama güve türlerine karşı kullanmış olduğu etkili ilaçları ve güve ilaçlama yöntemleriyle kısa sürede güve probleminizi çözmektedir.

Açık ve kapalı tüm alanlarda gerçekleştirmiş olduğumuz güve ilaçlama uygulamaları, kısa sürede kalıcı çözümlere ulaşarak güve ilaçlama firmaları arasında en kaliteli hizmeti sunmaktadır.

Sorun Haşereyse Çözüm Bizde. % 100 Müşteri Memnuniyeti