Fare ilaçlama

0212 552 79 00


Fare ilaçlaması yaptırmadan önce bu haşere hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmamız gerekir.

Fareler kemirgen grubuna dâhil olan canlılardır. Fareleri tehlikeli yapan özelliklerinin başında gezindiklerin alanlarda var olan tüm haşere ve mikropları salya ve dışkılama yolu ile insanların yaşam alanlarına taşımalarıdır. Bu yüzden fare ilaçlama insan hayatında daha fazla önem kazanmaya başlamıştır.

Fareler bulundukları ortamdaki gıdalar, ofis malzemeleri, elektronik eşyalara ait kablolar gibi kısacası tüm eşyalarımıza kemirmek sureti ile ciddi maddi zararlarda verebilmektedirler. Farelerin salgıladıkları salya çok güçlü bir morfin özelliğine sahiptir. Bu salya sayesinde insanlar ya da hayvanlar uyku sırasında ısırıldıklarının farkına varamazlar. Farelerin koku alma duyuları çok fazla gelişmiştir. Gıdaların yaymış oldukları kukuları çok uzak mesafelerden rahatlıkla alabilirler. Kulaklarında bulunan denge organları sayesinde biz insanlara aşılması imkânsız gibi görülen alanları rahatlıkla geçerler.


Fare zararları


Fareler İnsanlara veba, tifüs, hanta virüs, tifo, lym hastalığı, verem, humma hastalığı gibi birçok bulaşıcı hastalığı bulaştırırlar. İnsanlara en çok hastalık ise ev faresi-fındık faresinden bulaşır.


Fareler nadirende olsa aşırı açlık çektikleri durumlarda ağızlarından salgıladıkları salya bir nevi narkoz görevi görmekte bu sayede insanlara ısırma yolu ilede zarar verebilmektedirler. Fare ısırmasına maruz kalan kişilerin acilen en yakın sağlık kuruluşuna başvurmaları gerekmektedir.

Fareler (veya sıçanlar) ısırma yoluyla insana en­feksiyon bulaştırabilirler. Bu enfeksiyon­lardan biri, streptobacillus moniliformis enfeksiyonudur; beş gün içinde, hastada yüksek ateş, deri döküntüsü, eklemlerde şişkinlik ve ağrı belirir. Diğer bir hasta­lık da, spirillum minus enfeksiyonudur ve burada, lenf bezleri şişer, arasıra yük­selen bir ateş görülür ve ısırmadan bir ay kadar sonra, deride kırmızı bir dö­küntü belirir. Her iki mikro-organizma da penisiline duyarlıdır, fakat spirillum minus enfeksiyonu, kroniktir ve hastalık aylar boyunca tekrarlayabilir.

Fare ile Mücadele

Fareler binlerce yıldır insanlarla iç içe yaşamakta ve insanların ortada bıraktığı artıklarla beslenmektedir. Fareler kendi yaşam alanlarından taşıdığı mikropları insanlar yaşam alanlarına bıraktığı için büyük tehdit oluşturmaktadır. Mavi ilaçlama olarak bizler fare ile mücadelede profesyonel ekibimiz ve modern ilaçlama ekipmanlarımızla fare ile mücadelede sizlere uzman çözümler sunmaktayız. Ev, işyeri, fabrika, okul, cami ve tarla vb. alanlarda yaşayan farelerle etkili bir biçimde mücadele etmekteyiz.

Sorun Haşereyse Çözüm Bizde. % 100 Müşteri Memnuniyeti