Hamam böceği, ekosistemde en hızlı yayılan ve en çok görülen böcekler arasında yer alır. Genellikle nemli, karanlık ve sıcak bölgelerde yaşamayı severler.  Yumurtlamaları ve çoğalmaları çok kolaydır. Kapsül şeklinde yumurtlama gözlenir. Hamam böceğinden kurtulmak için de farklı ilaçlama yöntemleri vardır.

hamam böceği

Hamam Böceği İlaçlama Metotları

Hamam böceği ilaçlama hizmetlerinde güvenilir ve işin ehli bir ekip ile çalışmak ilk başta gelen bir yoldur. Teknolojik ekipman kullanılması, ilaçlama yollarını hızlandırır ve çalışma ortamı daha sağlıklı ve güvenilir bir şekilde sağlanır.

hamam böceği ilaçlama

Sprey ile  ( hamam böceği ) ilaçlama metodu

Hamam böceklerini ortadan kaldırmak için en tanındık ve en etkili yöntemlerden biridir. Gerekli kimyasalları bir araya getirerek hazırlanan karışında sırta takılan bir pülverizatör pompası aracılığı ile yüzey spreyleme yapılır. Spreyleme metodunda böceklerin muhakkak ilaç ile teması gerekmektedir. Aksi takdirde solunum yolu ile ilaçtan etkilenmezler ve herhangi bir zarar görmezler. Fakat ilaç ile temastan hemen sonra hamam böceklerinin ölümü gerçekleşir.

Kokulu ( hamam böceği )  ilaçlama metodu 

Kimyasal bileşenlerin belirli bir dozda bir araya getirilmesiyle hazırlanan ilaçlama şeklidir. Eskilerden beri kullanılan etkili bir yöntemdir. Zirai ilaçlama olarak da geçmektedir. Bu ilaçlama yönteminde işin uzmanından ilaçlama ile ilgili net bilgiler alınmalı ve ona göre hareket edilmelidir. En önemlisi de ilacın orijinal ambalajlı olması ve Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olmasıdır.

Kokusuz ( hamam böceği )  ilaçlama metodu

Son zamanlarda kullanılan etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Evlerde ve iş yerlerinde en çok tercih edilen yöntemlerdir. Çünkü ortamı uzun süre terk etmeye gerek kalmadan yapılan bir uygulamadır. Yine orijinal ambalajlı ilaçlar kullanılması önemlidir, Çünkü piyasada sadece su ile yapılan uygulamalar çok fazladır.

Jel ( hamam böceği ) ilaçlama metodu 

Özel jel tabanca ile hamam böceklerinin olduğu çatlak, yarık gibi bölgelere su damlacıkları şeklinde damlalar bırakılarak yapılmaktadır.

Hamam böceği ilaçlamasının öncesinden ve sonrasından yapılması gerekenler

Ortamda bulunan canlıları ( bebek, yaşlı, evcil hayvan , akvaryum ) uzak tutmak,

Yaklaşık 1 ay ıslak temizlik yapmamak,

Periyodik olarak ilaçlamaya devam etmektir.