Güve, gece yaşamını tercih eden ve çiçek özleri ile besin döngüsünü devam ettiren canlılardır. İnsanlara zarar veren türleri yok denilecek kadar azdır. Var olanlarla da doğada karşılaşma oranı bir hayli düşüktür. Isırma güçleri sadece kendi besinlerini karşılayacak kadardır, bu sebepten dolayı da insanları ısırsa bile hiçbir acı hissi insan tarafından duyulmaz.

güve

Doğada çok fazla çeşitte güve bulunmaktadır. Evlerde hatta evlerin içinde de kısım kısım değişen bölgelerde güveler bulunmaktadır.

Güve Çeşitleri

Tahıl güvesi ( kiler güvesi )

 tahıl güveleri çevreye en çok zarar veren türlerin başında gelir. İsmini zarar verdiği besinden alan bu güveler, özellikle mutfak ve mutfak dolaplarında yaşamaya bayılırlar. Yerleştikleri alanda bulunan gıdanın bozulmasına ve insanlar tarafından yenemeyecek duruma gelmesini sağlar. Ağzı açık kalan tahıllı ürünleriniz, bu güveler için harika bir yaşam ortamıdır.

Elbise güvesi

 elbise güveleri en sinir bozucu güveler arasında yer alır. Çünkü dolabınızı açtığınızda en sevdiğiniz kıyafetinizin bir kısmı güve tarafından yenmiş olabilir. Güvelerin dolabınızı istila ettiğini fark etmek ise çok kolaydır. Eğer dolabınızda tıpkı örümcek ağı gibi bir ağ varsa bu bir göstergedir.

Kürk güvesi

 adından da anlaşılacağı üzere tüylü dokularda yaşamayı severler. Kürk, halı ve tüylü kazaklarda delik açabilen bir güve çeşididir. Üstelik açtığı delik de oldukça belirgindir.

Güvelerden İlaçlama İle Kurtulun

Güve türleri insanlara direkt olarak zarar vermez fakat eşyalara ve alanlara zarar vermesi nedeniyle ortamdan uzaklaştırılması gerekmektedir.

güve

Bulunan bölgeye göre ilaçlama yöntemi değişebilmektedir. Çoğunlukla kokusuz ilaçlama yöntemi kullanılır. Anlık olarak etki sağlar ve uzun süreli bir korunma yöntemidir. İlaçlama sırasında SAĞLIK BAKANLIĞI tarafından onaylı BAYER marka güve ilacını tercih etmekteyiz.

Güve yumurtaları ne şekilde olursa olsun direkt olarak yok edilememektedir. Bu yüzden ilaçlama yapıldıktan sonra da güve sorunu yaşanabilir. Güve sorunu için düzenli olarak ilaçlama hizmeti almak zorundasınız.